20 Kasım 2011 Pazar

iPhone 4S fiyatı

iPhone 4S fiyatı14 Ekim'de piyasaya çıkacak olan iPhone 4S'in kontratsız ve sim kilidi olmayan modellerininİngiltere ve Amerikafiyatları açıklandı. Cihazlara ön sipariş yapmak da mümkün.

Phone 4S Rekor Kırmaya Devam Ediyor

iPhone 5 beklentileri arasında tanıtılan iPhone4S yeni bir rekor daha kırdı. İlk gün 1 milyon adetlik ön siparişle iPhone 4′ünrekorunu (600 bin) kıraniPhone 4S'in ilk 3 günlüksipariş adedi 4 milyona ulaştı. iPhone 4 için ilk 3günlük satış adedi 1,7 milyondu.

iOS 5′in 1. nesil dışındaki iPhone'lara yüklenebiliyor olması, hatta Siri'nin iPhone 4′e yüklenebileceği ihtimali (ki yüklendi) Steve Jobs olmadan sahneye çıkan iPhone 4S'in siparişlerini kesmemiş görünüyor. Steve Jobs'un ölümü nasıl bir etki yaptı bilinmez ama iPhone 4S şu sıralar akıllı asistanı Siri ile Apple'ın itibarını yükselttiği kesin.


Bir iPhone 4S daha mı?

'Önümüzdeki sene iPhone 5 kesin çıkacak" diyenlerin kafasını karıştıran haber! 

Apple'ın iPhone 5 yerine sadece birkaç yeni özellikle kullanıcılara sunulan yeni telefonu iPhone 4S, tam bir hayal kırıklığı oldu. Tasarımı iPhone 4 ile aynı olan cihaz, A5 çift çekirdekli işlemci, 8 megapiksel dahili kamera kullanıyor ve bu gibi ufak farklarla bir önceki modelden ayrılıyor.


Phone 4S'te Neler Farklı

- Apple A5 işlemci. DualCore(Çift çekirdekli) grafik işlemcisi.

- iPhone 4'ten 2 kat daha hızlı.

- iPhone 4'ten 7 kat hızlı grafik performansı.

- 2 kat daha hızlı veri çekebilme özelliği

- 1080p video kaydı.

- "Siri" hatırlayabilen ve "bilen" ses tanıma sistemi.

iPhone 4S Fiyatları

iPhone 4S ABD satış fiyatı

iPhone 4S 64 Gb Fiyatı: ABD satış fiyatı 299 $ olacak

iPhone 4S 32 Gb: ABD satış fiyatı 199 $ olacak

iPhone 4S 16 GB: ABD Satış Fiyatı 99 $ olacak.

Ve iPhone 4S, Android ceplerle karşı karşıya

PC Magazine'in testinde Android ceplerle karşılaştırılan iPhone 4S'in web'de gezinmede hepsinden iyi olduğu ortaya çıkmış. Ancak bu hız testleri ile gerçek hayattaki performans farklı olabilir.

Samsung Galaxy Tab 8.9 gibi Honeycomb tabletler ise iPhone 4S ile benzer test sonuçları vermiş. Galaxy Tab'in Galaxy S II'ye benzer donanım özellikleri olduğunu düşündüğümüzde, Honeycomb'un Gingerbread'e göre web'de gezinmek için daha çok optimize edildiğini söylemek mümkün.

Google'ın tabletler ve akıllı cepler için önümüzdeki hafta ortaya çıkaracağı yeni Android sürümü Ice Cream Sandwich, büyük ihtimalle web performansı optimizasyonlarıyla gelecek. Ancak yeni Android'i şu anki ceplerde görene dek iPhone 4S bu alanda hükmedecek gibi görünüyor.

0 yorum:

Yorum Gönder